DUOLOGI Шампон против опаѓање за дополнување

780.0 ден

Ревитализирачки шампон за дополнување за кршлива коса. Го враќа волуменот и помага во зајакнувањето на проретчената коса, плус го освежува и го обновува скалпот – равејќи идеална основа за зголемена апсорпцијата на Fall Resist Scalp Тоник против опаѓање на косата, намалувајќи го опаѓањето на косата.

  • 77% помалку пластика од две пакувања од 250 мл
  • Најмалку 3500 повеќе влакна во фаза на раст за 8недели, плус 50% помалку кршење на косата – ја зголемува густината на косата.
  • Збогатен со состојки за нега на кожа Витамин Б3, Про-Витамин Б5 и оризови пептиди